Rosnący ból w stawach? Maść z konopi może pomóc

Bóle stawowe i reumatyczne dotykając do drugą osobę na świecie. Ich leczenie jest trudne i długotrwałe, ale pojawił się sposób, na jego przyśpieszenie i wzmocnienie efektów.

Przyczyny bólu

Głównym powodem pojawiającego się bólu stawów jest z jednej strony wiek pacjenta, z drugiej zaś ciągłe obciążenie. Na dolegliwości tego typu skarżą się osoby pracujące fizycznie oraz po 55 roku życia. Profilaktyka nie zawsze okazuje się skuteczna, dlatego lekarze starają się opracować jak najlepszą formułę leczniczą.

Przeciwbólowe konopie

Wraz z dopuszczeniem leczniczej marihuany do powszechnego użytku, zaczęto odkrywać jej właściwości przeciwbólowe. Początkowo stosowano ją do ujarzmiania bardzo silnego bólu paliatywnego. Obecnie tworzy się również inne leki na ich bazie, w tym maść z konopi na stawy, która pomaga pozbyć się dolegliwego i nieprzyjemnego bólu.

Tylko na receptę

Mimo że zawartość CBD w takiej maści jest znikoma w porównaniu z silnymi środkami przeciwbólowymi, maść dostępna jest wyłącznie na receptę i może ją przepisać tylko lekarz. To on po odpowiednim badaniu jest w stanie orzec, czy pacjent w ogóle kwalifikuje się do jej używania.

Kusząca perspektywa

Trzeba jednak pamiętać, że dopuszczenie na rynek medyczny marihuany nie oznacza, że każdy może ją uprawiać. Nawet hodowla na własne potrzeby jest zabroniona. Powód jest prosty - konopie lecznicze to specjalna odmiana roślin pozbawiona THC (czynnika narkotycznego). Nadal można jednak kupować w formie kolekcjonerskiej nasiona marihuany. W Polsce to proceder dozwolony, obarczony tylko wymogiem, że nie będzie się jej uprawiać.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu maj 20, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Konopie jako lek na astmę

Czym jest astma? Astma to dość uciążliwa i przewlekła choroba płuc. Główne objawy to nagłe uczucie duszenia się, niemożność nabrania powietrza i odczucie…