Stosowanie marihuany w stanach schizofrenicznych

Odmian schizofrenii jest co najmniej kilkanaście. Leki nie działają skutecznie na wszystkie, dlatego naukowcy szukają alternatyw. Takich jak na przykład marihuana.

Konopie w systemie prawnym

W większości krajów, także w Polsce, nasiona konopi sprzedawane pojedynczo są legalne. Można je kupić w branżowych sklepach i przechowywać jako eksponat kolekcjonerski, o ile nie będzie się ich oczywiście uprawiało. Rosnąca wiedza i świadomość Polaków na temat konopi indyjskich sprawia, że z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób. A to z kolei przekłada się na bardziej racjonalne podejście do kwestii marihuany medycznej.

Leczenie schizofrenii

Bo to właśnie marihuana medyczna wykorzystywana jest bardzo szeroko w kuracjach hamujących rozwój tej choroby. Powszechnie stosuje się ją w USA i Nowej Zelandii. Jej wprowadzenie planują także kraje europejskie: Holandia i Belgia.

Zasada działania

Zbawienny wpływ medycznej marihuany na objawy schizofrenii wynika bezpośrednio ze składu chemicznego roślin. Konkretniej zaś z otrzymanych w procesie produkcji olejków zawierających substancję o nazwie CBD. To ona odpowiada za lecznicze działanie konopi. Medyczna marihuana pozbawiona jest natomiast czynnika THC, który z kolei ma funkcję narkotyczną.

Specjalne uprawy

Olejki z marihuany czy inne formy medycznych konopi, które można dostać w aptece, pochodzą ze specjalnie wyhodowanych roślin. Ich genom jest skonstruowany w taki sposób, by nie zawierał nawet najmniejszych śladów narkotyków. Dzięki temu pacjenci mają pewność, że otrzymują produkt wysokiej jakości i wyłącznie o leczniczym charakterze.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu maj 20, 2022

Powinieneś przeczytać również: